FINBOT מחברת את הלקוחות שלכם לחשבונית ישראל במקומכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ב FINBOT מבינים את הצרכים שלכם ודואגים להפחית מכם עומס עבודה

הפנו את לקוחותיכם עוד היום למוקד אנושי שיספק להם תמיכה וליווי בכל הקשור לחיבור חשבונית ישראל 6453*

רפורמת חשבוניות ישראל החדשה


כל המידע שכדאי וחשוב לדעת על מודל חשבוניות ישראל החדש נמצא כאן:


רשות המסים החליטה ליישם רפורמה במערכת החשבוניות במטרה להילחם בתופעת החשבוניות הפיקטיביות שהולכת ומתגברת בשנים האחרונות. חשבוניות אלו מונפקות ללא ביצוע עסקה או מתן שירות בפועל, במטרה לקבל החזרי מע"מ או להפחית תשלומי מס שלא כדין, וגורמות לנזק כלכלי של מילארדים לקופת המדינה.


מהות הרפורמה

על פי החוק החדש, רשות המסים תנפיק מספר הקצאה ייחודי לכל חשבונית מס שסכומה עולה על 25,000 ש"ח לפני מע"מ. ללא מספר הקצאה זה, לא יהיה ניתן לקבל החזר מס עבור החשבונית. התכנית היא להרחיב את החוק בהדרגה ולדרוש מספרי הקצאה עבור חשבוניות מעל 5,000 ש"ח עד שנת 2028. כך שמספרי הקצאה יהפכו לסטנדרט לאט ובזהירות. 


השפעת המלחמה על יישום הרפורמה

יישום הרפורמה היה אמור להיכנס לתוקף בתחילת 2024, אך בשל המלחמה, רשות המסים החליטה לדחות את תחילת היישום לחודש מאי 2024, על מנת להקל על בעלי העסקים בתקופה זו. עם זאת, עסקים שכבר הסתגלו למערכת החדשה רשאים לדווח ולבקש מספרי הקצאה מרשות המסים כבר כעת, ויזכו במענה מהיר יותר ובזירוז החזרי המע"מ.


פינבוט מחוייבת ללקוחותיה

חברת פינבוט הקימה מערכת ייחודית לסיוע לבעלי העסקים במעבר לרפורמה החדשה. כמובן יש סרטוני הדרכה והסברים אך אצלנו מאמינים בשירות מקצועי ויעיל בדיוק במקום שאתם הכי צריכים ולכן פתחנו מוקד יעודי אשר יסייע לכם טלפונית בחיבור לחשבונית ישראל. 


החיבור בפינבוט הינו פשוט וקל. באמצעות המערכת ניתן יהיה להמשיך להנפיק חשבוניות כרגיל, כאשר חשבוניות מעל 25,000 ש"ח יקבלו אוטומטית מספר הקצאה מרשות המסים. כמו כן ניתן בקלות לבקש מספרי הקצאה עבור סכומים נמוכים יותר במידת הצורך.


אז לסיכומו של מודל

פינבוט לא מקלה ראש בשינויים שמסביב ותמיד נמצאת בחוד החנית הטכנולוגית בתחום החשבנאות ולכן זמינה תמיד עבור לקוחותיה.

מודל חשבוניות ישראל הוא מהלך שרצוי וכדאי מאוד להתמצא בו,

להבין את השינויים ובעיקר לעמוד אל מול החוקים החדשים.


FINBOT ממשיכה להיות בחזית הטכנולוגיה בתחום החשבונאות ומסייעת ללקוחותיה להבין ולהסתגל לשינויים הרגולטוריים החדשים.

שאלות נפוצות:

בפועל ניתן להפיק, אך לא ניתן להזדכות מול מע"מ כך שממש לא מומלץ, בנוסף הדרישה לקבלת מספרי הקצאה מהלקוחות שמקבלים את החשבוניות רק יגדל כך שעדיף מוקדם מאשר מאוחר להתחיל ולהתחבר לחשבונית ישראל

הדרישה החדשה שתיכנס ב-5/5/24 מדברת על סכום של 25,000 ש"ח לפני מעמ כך שבשלב זה לא תהיו חייבים, אך לקוח תמיד יוכל לדרוש לקבל חשבונית עם מספר הקצאה. שימו לב שהתכנון של הרשויות הוא להוריד את הסכומים עד 2028 ל-5000 ש"ח כך שצריך להיות מוכנים לסטנדרט החדש.

לאחר החיבור הראשוני מדובר על שניות בודדות וזה תהליך שקורה ברקע במעמד ההפקה כך שלא תרגישו שום שינוי בתהליך העבודה בפועל.

לא, הרו"ח לא יכול להיכנס במקומכם ולהתחבר, הליך החיבור הראשוני כולל הקמת משתמש ברשות המיסים הינו קצר ולאחר פתיחת המשתמש ברשות המיסים נדרשת רק עוד לחיצת כפתור אחת בפינבוט ואתם מחוברים, בדיוק בשביל זה הקמנו מוקד ייעודי ללקוחות פינבוט שיסייע לחבר אותכם.
*6453 שעות הפעילות 09:00-18:00

מכאן תוכלו לבצע את הרישום הראשוני ברשות המיסים

רפורמה זו נוגעת במע"מ ולכן כרגע אין צורך לעוסקים פטורים להתחבר ולקבל מספרי הקצאה.

ככלל – אין צורך לבקש מספר הקצאה עבור זיכוי בכל סכום ומכל סיבה, ואין צורך לכלול את החשבונית המבוטלת ואת הזיכוי בדיווח המפורט. יחד עם זאת, אם תוגש בקשה למספר הקצאה לזיכוי בכל סכום ומכל סיבה, כמו גם בקשה למספר הקצאה בסכום נמוך מהנדרש בחוק, או ללקוח "פרטי" –  שע"ם יחזיר מספר הקצאה

בשלב זה הבדיקה תתאפשר ברמת חשבונית בודדת, בהמשך (ע"פ רשות המיסים) יהיה ניתן להפיק קובץ חשבוניות שספקים דיווחו ולבדוק תקינות של מספרי הקצאה לרשימה.

FINBOT מחברת את הלקוחות שלכם לחשבונית ישראל במקומכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם